palavik 08.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Aasta tagasi püsis mul mitu kuud väike palavik (37,1-37,3´). Käisin arsti juures, tehti analüüsid ja kopsu film- kõik oli normis. köhisin tollel aja ka kõvasti. Nüüd on mul taas temperatuur üle 37. Köha on ka aga väga väike. Ja võib-olla on mul tereve aasta palavik olnud, ainult ma ei kraadinud end sest lõpuks loobusin sellest. enesetunne pole just halb, aga eriti kiita ka pole. Kui ma ei teaks et mul palvik on ei tunnekski seda. Kas Teie oskate öelda mis probleem mul tervisega võib olla? (Olen 22-aastane naisterahvas).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Pisikesel palavikul võib olla tervie rida suuri põhjuseid. Mõtlen siinkohal mõnda varjatud infektsiooni hambas, põskkoobastes, mandlites. ka põhjuseks võivad olla reumaatilised haigused. Üks põhjus on ka psühhogeenne palavik tingituna stressist, tundlikust loomusest. Ikka soovitan nõupidamist perearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi