pidev väsimus 15.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25-aastane naisterahvas, kellel on viimasel ajal tekkinud igasuguseid vaevusi. Paari kuu eest vaevas mind pidevalt südamepahasus ja nõrkus, ka tasakaaluhäired, kippusin ühistranspordis kokku kukkuma. Läksin arsti juurde, tehti vereproovid, mis olid korras. Arst arvas, et tegemist võis olla haigusjärgse organismi immuunsussüsteemi nõrgenemisega (olin nädal varem gripis), ning kirjutas mulle päevakübaratabletid, ibubrofeenikuuri ning ka südametilkasid. Mingi aeg peale nimetatud kuuride läbimist muutus enesetunne ka paremaks. Viimasel ajal aga on tekkinud taas jube väsimus, paremast ninasõõrmest jooksis pea iga päev verd, kohv, mida varem jõin tasside kaupa, tekitab minus vastikust, üldse tundub, et isegi paljud toiduained, mida varem armastasin, on muutunud vastuvõetamatuks. Hakkasin võtma kaltsiumitablette, kuna piima ei joo ja piimatooteid üldse eriti ei tarbi. Väsimus on siiski jäänud, kuigi ninaverejooks on kadunud. Vett joon palju ning urineerin sageli, kuid sama oli ka paari kuu eest, kuid vereprovid olid korras.Ei oska enam midagi ette võtta, kas peaksin uuesti vereproovid teha laskma.

Ette tänades
Annika Tallinnast

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Annika
Soovitan ikka uuringuid. Soovitan rasedustesti, veresuhkruanalüüsi, arsti põhjaliku läbivaatust, küsitlust.
Head tervist soovides Madis Veskimägi