tuulerõuged 24.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu tuttavate laps on tuulerõugetes. Olen nende juures viimase paari nadala jooksul tihti kainud ja sammuti ka oma teise sõbranna juures kes on rase (3 k). Kahjuks ei maleta ma ise, kui ka mu ema, kas ma olen kunagi tuulerõugetes olnud. Kui oletame et ma olen tuulerõugetes olnud, siis kas nad levivad teise perre ka siis kui ma ise nakatunud ei ole (levivad riietega)? Voi voin ma olla nakatuja vaid siis kui ma ise juba olen nakatunud, aga on peiteaeg. Millised voivad olla aga minu raseda sobranna tysistused, kui tema nakatub. Ka tema ja tema ema ei maleta kas ta on juba haige olnud voi mitte.
Tanudega
Kaidi

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tuulerõuged on piisknakkus ja reeglina haigestuvad lapsed 2-10 aasta vanuses. Täiskasvanud aga haruharva. Kuid kui nakkus tabab, siis põetakse seda päris raskelt kõrge palaviku ja lopsaka nahalööbega. Haiguse pieteperiood on kuni 21 päeva. Teie raseda sõbranna tüsistused on väga väikese tõenäosusega. Praegu ei saa teha muud kui loota, et oelte siiski kunagi haiguse läbi põdenud või vähemalt seda et haigus läheb Teist mööda.
Head tervist soovides Madis Veskimägi