imelik sündroom 23.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr Veskimägi,

Olen 22 aastane noormes. Mul on viimase 1-2 kuu jooksul esinenud hommikuti üles tõustes imelik okserefleks. See on vaid korraks (mõned sekundid) hetkeline refleks ja midagi muud sellele järgnenud ei ole. See enesetunne tuleb peale täiesti ootamatult, kuid vahetevahel ka siis kui hambapasta kaua aega suus on. Peab mainima, et see ei esine igakord, kuid siiski täielikult kadunud see pole.

Oleks tore kui saaksin lähemalt teada milleks selline refleks sellisel viisil esineda võib. Otseselt see asi mulle suuremaid ebameeldivusi ei tekita.

Ettetänades,
Erik

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan et tegemist on mao-söögitoru talitlushäirega. Nimelt on nii, et lamades on mao-söögitoru vaheline "lukk" veidi lõdvem, kui järsku tõusta suureneb kõhulihaste press maole mis surubki veidi haput maosisu kurku, millest vaevused. vaevust soodustab ka õhtu täis kõhuga magamaminek.
Kui tundub, et asi pole päris õige siis arsti juurde.
Head tervist soovides Madis Veskimägi