südame kloppimine 17.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! olen 34-a naine ja tunnen pidevalt raskust südame piirkonnas, vahel torgetena vahel kloppimisena vahel tundub nagu jääks lööke vahele. Mõõdan ka vererõhku mis on tavaliselt madal alates 90/63 ja väga tihti on pulss kõrge enamasti 90 ringis. Millega võib olla tegu ja kelle poole pöörduda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et esimene samm on perearsti külastamine. Vajalik on EKG, kilpnäärme testid. Kui need korras, on tegemist pigem somatoformse häirega, soo stressi avaldumisega kehalise vaevusena.
Head tervist soovides Madis Veskimägi