süda klopib 10.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

naine, 30a, veidi ülekaaluline, muidu terve ja närvid korras. aeg-ajalt käivad ägedad südamekloppimise hood, täpsemalt rinnus selline tunne, et "süda tahab kurku hüpata", jalad lähevad nõrgaks nagu peale rasket füüsilist pingutust või ehmatust. hoog kestab 2-3 minutit. perearst ütleb, et süda on korras. kas peaks muretsema või lihtsalt mitte välja tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tõnäoliselt on tegemist ohutu rütmihäirega, mis võib esineda kõigil inimestel.
Austan kolleegi ja kinnitan, et kõik on korras.
Head tervist soovides Madis Veskimägi