pidev halb enesetunne 22.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Taustaks. Olen 33 a mees. Igapäeva töös juhin ca 500 töötajaga ettevõtet. Tööpäevad kipuvad venima 12-14 tunnisteks ja on üsna pingelised. Seljataga ka hiljutine lahutus.
Mul on probleeme paanikahäiretega, mille ennetamiseks kasutan Xanaxit. Samuti vaevab pidevalt kohutav väsimus, nukrameelsus, kätevärin ja tihti selline üldine halb enesetunne. Üsna sagedased on ka olukorrad, kus tekib peapööritus või tunne, et kohe kukud kokku.
Sooviks oma tervislikku seiskorda põhjalikult kontrollida. Kas oskate nõuanda, kus oleks seda võimalik teha?
Ette tänades. Mart

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan ikka perearsti. Perearstile peaks olema info Teioe varasemast terviseloost ja ta määrab uuringud mis ühel 33 aastasel mehel on vajalikud võimalike salahaiguste varaseks avastamiseks. Mina määraksin täisveretesti, uriinitesti, kolesterooli-, veresuhkru ja kilpnäärme testid. Uuringutest kopsuröntgeni, ultraheliuuringu ja koormuselektrokardiograafia.
Sooviutan olla Xanaxiga ettevaatlik, kuna see on mõeldud lühiajaliseks tarvitamiseks, pikema aja jooksul on oht sõltuvuse tekkeks.
Ja muidugi on vaja reguleerida töö ja puhkeaja suhet, delegeerida kõik ülesanded teistele mis vähegi kannatab. Tööd ei tohi koju kaasa võtta. Kodus peavad ootama armastav abikaasa ja paar-kolm last.
Head tervist soovides Madis Veskimägi