"Seest keerab" 21.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Minule teeb muret 18-aastase tütre kurtmine, et tal seest keerab. Juba kevadel tehti talle ultraheli, mis näitas sapipõiepõletikku, liikuvat neeru, kuid peale dieedi pidamist /ei söönud teravaid ja praetud asju/ hakkas uuesti seest keerama, ja siis ta neelas sondi, magu on korras, siis ta käis ka jämesooleuuringul, mis näitas jämesooles põletikku. Käisime gastroendokrinoloogi vastuvõtul, kes soovitas kuu jooksul juua 30 min enne igat sööki gaasideta värskat, süüa 4 korda päevas, ja keelas süüa teravaid ja praetud asju, tundus, et justkui läkski paremaks, suvel tütar nagu ei kurtnudki, et seest keerab, kuid nüüd kurdab jälle. Tal ajab nagu üles, iiveldab ja ajab oksele. Proovime uuesti nüüd seda värska-varianti, sest perearstile nagu ei tahaks ka minna, sest seal tervitatakse, et mis sul jälle viga on.. Ja vahel tal valutab või vaevab vasakul pool küljes, natuke ettepoole, alumiste roiete piirkonnas. Äkki on see tal hoopis närvidest? Rase ta ei ole.
Ette tänades Ingrid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui uuringud pole midagi näidanud siis võime olla kindlad, et orgaanilist haigust tütrel pole. Lugedes Teie muret, kahtlustan hoopis psühhiatrilist häiret nimega anorexia nervosa. Soovitan nõu pidada psühhiaatriga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi