veresete+palavik 06.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,minu mure on järgmine:juba pikemat aega kuskil paar aastat on mul praktiliselt iga päev väike palavik 37,3.Tegin vereanalüüsid ja vere sete on kõrge kevadel oli 42,suvel 32 ja nyyd 50.Mingit ravi pole saanud,sete kõigub iseenesest?!Olen käinud günekoloogi,südamearsti,ortopeedi(4 aastat tagasi siirdati mulle puusa endoprotees),kopsuarsti,nahaarsti juures olen ka maosondi neelanud,põletiku pole kuskilt leitud.Kelle poole te soovitaksite mul veel pöörduda??Ainult raseduse ajal oli veresete normaalne ja polnud ka palaviku.Laps on praegu 9 kuune ,ise olen 29 aastane.Tavaliselt peale lõunat tunnen väsimust ja siis ongi palavik....
Kas teie praktikas on sellist probleemi esinenud??
Ette tänades Annelii

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Annelii
Päris niisama veresete ei kiirene. Vahest on selle taga reumaatiline ehk põletikuline liigeshaigus, mis võis ka viia puusaliigese proteesimiseni. Liigesevahetus aga ei lahenda probleemi, autoimuune põletik kehas hingitseb edasi.
Need on aga kõik oletused. Soovitan pidada nõu reumatoloogiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi