Hunnik kaebusi 01.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 20-aastane neiu, käin tööl ja õpin. Tihti jõuan koju peale 10 ja siis hakkan koduste asjadega tegelema. Võib-olla on kõik mu kaebused tingitud just pingelisest elust, aga ma ei usu seda. Olen käinud korduvalt oma muresid ka perearstile kurtmas, aga tema arvates olen ma terve nagu purikas.
Alustan siis: juuksed langevad välja, kõõm, pidev külmatunne, väsimus, unisus, viimasel kuul pidevalt väike palavik 37,2-37,7. Perearst tegi ka EKG ja seal oli kirjas, et on siinus arütmia, aga arst ütles, et kõik on korras. Lisaks sellele on ta teinud kilpnäärme ultraheli ja võtnud vereanalüüsid (vanaemal ja emal on kilpnäärme alatalitlus) ja arsti arvates jälle kõik korras. Kõige suurem kaebus on hingamishäired, selline tunne nagu õhku ei jätku ja kui püüan sügavalt hingata, siis tekib nagu mingi klapp ette, mis ei lase õhku läbi. Joon siis piparmüdni ja melissi teed, mille tulemusel hingamine normaliseerub, aga siis tekib valu rinnas. Teismelise eas käisin uuringutel ja öeldi, et on vereringe häired, aga mingit ravi ei määratud. Söön regulaarselt mett ja pohlasid ning B-vitamiini.
Sai vist jube pikk jutt, aga loodan, et oskate mind aidata või soovitada vähemalt, mis arsti juurde ma peaksin pöörduma, sest perearsti juurde enam minna ei taha, kuna tema arvates on kõik korras (käskis veel palderjani sööma hakata, mida ma loomulikult ei teinud)

Ette tänades,

N

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere N
Arvan et Teie vaevus on tingitud suurest pingest, tekib seisund kui häirivaks muutuvad mitmed normaalsed elutegevusega kaasnevad nähud. Kui kõik uuringud-analõõsid on tehtud ja korras siis see ka on nii.
Soovitan nõu pidada psühhiaatriga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi