Valulikud huuled 29.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 48 aastane mees. Viimased poolteist aastat on mul olnud huuled valulikud ja limaskest huulte taga samuti valulik. Katki aga midagi ei ole. Hommikuti ärgates on huultel mingi kirme. Muidu mingeid vaevusi ei ole ja ensetunne on muidu ka normaalne. Võib-olla ainult kerge valu kuklas esineb ka aga arvatavasti on see seotud kaelaradikuliidiga. Vahel on asi parem vahel halvem. Olen isegi märganud, et seisund sõltub ilmamuutusest. Rääksin sellest oma perarstiga ja tema ei osanud mulle midagi öelda. Selle aja sees olen teinud ka analüüse ja need ka midagi ei näidanud. Kas äkki teie oskaksite öelda missuguse arsti juurde peaks pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et olete tundliku organismiga ja panete häirivana tähele organismi elutegevuse normaalseid avaldusi.
Ilmselt on kontrollitud veresuhkrut. Huulte kuivuse puhul on hea hügieeniline huulepulk.
Soovitan nõu pidada ka neuroloogiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi