ainevahetus või(ja) hormonaaltase 22.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33 aastane naine ja aastaid kannatanud juuste väljalangemise käes, mis läheb hullemaks viimasel ajal. Olen lugenud, et tegu võib olla kas ainevahetushäirega kui ka hormonaalteseme mittekorrasolekuga.Kuidas seda diagnoositakse ja kes seda teeb ja kas seda saab lasta igaüks endal kontrollida? Milline oleks ravi sellisel juhul? Olen täiesti hädas omadega!
Lugupidamisega Riina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Riina
Arvan, et kõige õigem on pöörduda nahaarsti poole, kes uurib kõike lähemalt. Üheks uuringuks on juukse ja juuksejuure uurimine mikroskoobiga. See annab palju infi. Tehakse ka mitmed vereproovid. Uuritakse võimalike põhjuseid Teie kutsetegevuses ja elukondlikus situatsioopnis jne jne. Vajadusel konsulteerib kolleeg teiste kolleegidega.
Head tervist soovides Madis Veskimägi