Valulikud jalalabad 12.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 49 aastane naine, kel on olnud probleemiks reuma ning tänaseks ka kõrge vererõhk, mille tagajärjel ummistused pärgarteris ja seetõttu paigaldatud pärgarterisse kaks võrku toestuseks. Ka süda on selle kõige pärast kahjustatud.
Kuid nüüd maadlen millegi uue haigusega. Nimelt minu labajalad on nii valusad, et ma ei julge pikka maad ette võtta kõndimiseks. Muidu käisin tervisekõndi tegemas, kuid enam mitte, sest ma ei saa pärast õieti kõndidagi. Olen nagu 90-nene, kel jalad viletsad. Valulikkus ilmneb labajalgade peal luus ja ka vasaku jala kanna all.Ka põlved ning alumised liigesed on kuidagi nõrgadja valusad.Tunnen, et ka varbad on valusad, kui liigutan. Kui juhtub mõni kivike jala alla jääma ning seda väänama, siis ma olen küll vist võimeline karjuma valu käes. Tarvitan iga päev vererõhu-ja südamerohtusid. Ega ometi rohud pole seda põhjustanud? Millest selline kiire haigestumine, millise arsti poole pöörduda? Teid Ette Tänades Tiia Mulgimaalt

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiia
Teie vaevus on omane plantaarfastsiidile ehk kanna sidekirme põletikule, rahvakeeles tuntud ka kui kukekannus. Plantaarfastsiit võib olla osa reumaatil haiguste kaasnähtudest.
Võiksite esmalt nõu pidada oma perearstiga, kes annab saatekirja kas reumatoloogiel või ortopeed-kirurgile. Raviks kasutatakse nn kukekannuse tallatuge, diclofenaci-ibuprofeni, ka süsteravi tabatud kanda mitmete ravimitega.
Head tervist soovides Madis Veskimägi