probleem kätega 11.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

34 aastane mees hakkas puulõhkumismasina taga kangidega tööle,millega kaasneb vibratsioon ja suur koormus kätele ja vahetuse lõpuks on pihud ning sõrmeotsad turses ning lillakat värvi,justkui naha all oleks verevalumid,hommikuks lähevad sõrmed pisut heledamaks.Millest see võib olla tingitud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaevuse taga võib olla Raynaud sündroom, ehk veresoonte toonuse regulatsioonihäire vibratsioonist ja külmast õhust.
Soovitan nõu pidada oma perearstiga, kes vajadusel suunab patsiendi kas veresoontekirurgi või reumatoloogi vastuvõtule.
Seniks aga tuleb leida teine töö, vibratsioon kohe mitte ei sobi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi