Lümfisõlm 01.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on juba umbes aasta aega (minu teada) olnud kõrva taga lümfisõlm tunda. Ta on valutu ja umbes 0.8 cm.
Käisin arsti juures, aga ta isegi ei katsunud seda, vaid ütles, et vahel ikka on lümfisõlmed üleval.
Paar nädalat tagasi lasin teha vereproovi endale huvi pärast. Hemoglobiin oli madal (94). Muidu oli OK.
Kas mul on põhjust muretseda? Või võin madala hemoglobiinitaseme ja selle lümfisõlme kirjutada viimase 1,5 aasta stressi-rikka elu arvele?

Teid tänades
Angela

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Angela
Oleksin küll veidi mures. Kui asi tundub kahtlane, siis soovitan täpsemaid uuringuid. Üks nendest oleks ka lümfisõlme kirurgiline eemaldamine ja selle uurimine mikroskoobiga. See annab kõige õigema tulemuse ja ka hingerahu edasiseks.
Kui naispatsiendil on hemoglobiin madal siis selle põhjus on sageli ebregulaarne või liigvererohke menses. Selle põhjuseks võib olla küll stressirohke elu. Loomulikult soovitan kõike seda täpsustada arstli vastuvõtul.
Head tervist soovides Madis Veskimägi