sooleparasiit? 28.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
lugu järgmine - mõni päev tagasi kõht järsku lahti, väljaheitega koos tuli välja ca 15 pruuni ümarat 4-5 mm diameetriga pealt seene, alt meduudi sarnast "juppi". pealtpoolt seene moodi, keskel tumedam täpp(id) või augud... varem pole vaadanud, pole ka märganud, peale seda olen vaadanud, pole aga enam märganud.
olen kindel, et tegemist ei ole mõnede seedimata toidujäänustega. viimastel kuudel kerge kaalukaotus (vast kõigub 5 kg niisamagi...?).
Mis/kes see on? Mida teha? Kelle poole selle jamaga pöörduda (kui oma perearstiga ei taha sellel teemal rääkida)?
Andrei, 27

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Andrei
Soovitan pöörduda mao-soolehaiguste eriarsti, ehk gastroenteroloogi poole. Selleks on vaja siiski perearsti saatekirja. Kui te põgusalt kurdate oma muret, annab perearst Teile heal meelel saatekirja.
Head tervist soovides Madis Veskimägi