pidev joogijanu 27.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on küsimus pideva joogijanu kohta. Nimelt võin ma päevas vabalt ära juua 4-5 liitrit vett. Kui joon vähem, tekib kohe kohutav joogijanu ja enesetunne muutub halvaks. Pea hakkab kumisema ja tekib minestuseelne tunne, tasakaal kaob. Niipea kui saan klaasi vett, läheb kohe paremaks. Veresuhkur on kontorllitud, see on korras.
Kas peaksin lihtsalt veejoomist jätkama v peaks siiski arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võiks ikkagi nõu pidada nii perearsti, endokrinoloogi ja ka psühhiaatriga. Võimalik on liigjoomine olla tingitud ni kehalisest haigusest kui ka psüühilisest vajadusest, seda nimetatakse arstide keeli psühhogeenseks polüdipsiaks.
Head tervist soovides Madis Veskimägi