väsimus, nõrkustunne ja pearinglus 26.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem on selles, et viimasel ajal on tihti hommikul ärgates süda paha, aga päris oksendama ei aja. Samuti on tihti püsti tõustes veidi nõrkus ja pea käib ringi, teinekord ka pikali olles. Samuti on mul ette tulnud peapööritust söögilauas poole söömise ajal(kui pool toidust on söödud).
Olen 23.a naine, rase ei ole, tehti kilpnäärme uuringud,mis näitasid, et on 1 sõlm ja tsüst kilpnäärmes(ultraheli), kas see on sellega seotud? Mis võiks aidata?
Samuti olen viimasel ajal juba pooles päevas juba üsna väsinud.
Ette tänades,
JAne

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Jane
Võiks nõu pidada perearstiga. Vajalik oleks täisvere analüüs, võimalik et tegemist on nootel daamidel sageli esineva probleemi, aneemia ehk kehvveresusega. Kilpnäärme tsüst ise vaevust ei põhjusta. Kahtlasem on sõlm, mis võib olla hormonaalselt aktiivne. Kuid ka see ei tohiks anda loetletud vaevusi. Kui proovid on siiski korras, võib olla vaevuse taga hoopis stress, krooniline üleväsimus või ka depressioon.
Head tervist soovides Madis Veskimägi