KONNASILM 19.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on järgmine mure. Tegelikult küll minu emal. Tal on talla all konnasilm. Vähemalt niimoodi nägi see kuni viimase ajani välja. Mingil ajal hakkas see aga väga valutama ning kui ta seda oma perearstile näitama läks, lõigati see lahti ning seal avanes arsti sõnul "ennenägematult suur mädakolle". Ema käis arsti juures mitu korda, iga kord lõigati seda uuesti, aga päris korda ei saadudki. Öeldi, et mingi "pea" jäi siiski sisse, kuna see paiknes nii sügaval. Sellest esimesest korrast on nüüd juba paar kuud möödas ja nüüd hakkas jalg uuesti samast kohast samamoodi valutama. (Ema töökoht eeldab praktiliselt terve päev püstiseismist.)
Minu küsimus on, et kas tegemist ikka võib olla konnasilmaga või on see hoopis mingi kasvaja vorm? Ja kas tal on vaja oma perearsti käest saatekirja, kui ta soovib selle probleemiga pöörduda mõne muu arsti poole. Pean siin silmas mingit kirurgiaspetsialisti vm.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske on midagi arvata, kui pole kõike seda oma silmaga näinud. Arvan, et valuliku moodustise taga on rasunäärme tsüst. Kui see nii on, siis oleks vajalik selle eemaldamine koos kestaga suurema nahalõike kaudu. Soovitan velkord nõu pidada perearstiga, vajadusel võtta saatekiri kirurgi konsultatsiooniks.
Head tervist soovides Madis Veskimägi