halb valjanagemine 19.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, mis voiks olla pohjuseks kui silmavalged on kollased, veresooned on silmas vaga nahtavad ja silmaymbrus on sinakas lilla. Olen sellega juba niivord harjunud, et ei ole nagu erilist tahelepanu pooranud, aga inimesed ymberringi ytlevad, et ma naen haige valja. Kuu-aega tagasi tegin vereproovi ja see oli korras, olen teinud ka allergiatesti - olen tundlik ainult formaliinile, millega ma elus kokku ei puutu. kui varem arsti kaest kysisin, miks mu silmaalused sinised on, oeldi mulle, et monel inimesel lihtsalt on nii.
Kas voib pohjus olla organismisisene, voi oleks abi mingitest silmatilkadest? Mida peaksin ette votma ja kas on pohjust muretsemiseks?

tanades,
kristi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui kõik proovid-uuringud olid korras siis ühinen Teie arsti arvamusega. Kuid tekivad kohe küsimused: kuidas sööte-joote- puhkate. Milline on töö iseloom. Kas näete ka päikest. Kas peate tööalaselt palju viibima hämaras ja silmi pingutama. Kas silmadekollakus on hommikuti või kogu aeg jne jne.
Kahjuks ei saa midagi täpsemat arvata.
Head tervist soovides Madis Veskimägi