Midagi viga 19.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Selline mure, et juba pool aastat mul on süda paha vahelduva eduga , pea käib ringi ja olen juurde võtnud üle kümne kilo. Kaal tõuseb ikka ühtlaselt. Käisin perearstil oma murega, mõõtis vererõhku ja arvas, et kõik korras. Aga sümptomid pole ära kadunud. Olen 22 a neiu, last ei oota ja söön korralikult. Enne seda on mu kaal püsinud pikka aega ühel numbril. Mis mul häda?
aitäh

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan pöörduda taas perearsti vastuvõtule. Vajalikud oleksid päris põhjalikud uuringud, vere ja uriini testid.
Kui kõik on korras, kahtlustaksin buliimiat ehk liigsöömistõbe.
Nii et jälle arsti juurde. Seda ei maksa karta, et arst paneb pahaks, või jättis esimene kord midagi tegemata. Lihtsalt osade tõbedega on nii, et need ei avaldu kohe nii klassikaliselt kui tahaks.
Head tervist soovides Madis Veskimägi