kaalu tõus 15.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 23 aastane naine, alati olnud pigem kõhn ja viimased neli-viis aastat üsna stabiilses kaalus. kuni... nüüd olen paari kuuga võtnud juurde 6 kilo. kõhul ja reitel lausa venitusarmid. rase ei ole, pille ei söö, oma toitumisharjumusi ka muutnud ei ole - kokkuvõttes ei ole olnud elus muudatusi, millest kaalu tõus on põhjustatud.
kas on muretsemiseks põhjust või teen sääsest elevandi?

ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et muretsemiseks ikkagi on põhjust küll. Kui kõik on nii nagu kirjutate, siis peab ikkagi olema mingi põhjus. Tavaliselt on nii et kõikvõimalikud psüühhilised katsumused, ka rõõm ja edu võib põhjustada sellist hingelist erutuse laadset seisundit, mida maandab just söömine. Nii võib paari kuga päris kopsaka kaalu omandada, kui ei võeta midagi ette.
Teile soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule ja arutada-uurida kaalutõusu võimalike põhjuseid lähemalt.
Head tervist soovides Madis Veskimägi