lümfisõlmed 12.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere! olen 20 aastane neiu. viimasel nädalal on mu lümfisõlmed kaelal olnud valulikud ja enesetunne ka kehv (nõrkus). palavikku ei ole. ma ei oska kahjuks öelda kas lümfisõlmed on ka suurenenud. milles võiks olla probleem? kas lümfisõlmede valulikkus on mitmete haiguste puhul sümptoomiks? või ei pruugi tegemist olla tõsise haigusega (mul on olnud üsna stressirohke periood)?
Ette tänades, Tiina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiina
Stress iseenesest ei saa olla lümfisõlmede suurenemise põhjuseks. Küll aga liigne stress võib alandada organismi kaitsevõimet, mistõttu on tulemiuuseks sage haigestumine nn külmetushaigustesse . Lõuaaluste lümfisõlmede suurenemine on sagedamini seotud nina ja neelu infektsioonidega. Kui tõbi möödas, kaovad ka lümfisõlmed. Soovitan siiski pöörduda arsti poole seisundi täpsustamiseks kui vaevus näib püsivat üle 2-3 nädala.
Head tervist soovides Madis Veskimägi