lainelised küüned 11.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere doktor
palun öelge, mis võib põhjustada sõrme küüntel küüneplaatide konarlikuks muutumist, kas on see mingi ainepuudus, märge mingist tervisehäirest või on see seotud mingilmääral päritava iluveaga, nimelt leidub lähisuguvõsas veel üks inimene, kellel olen märganud sarnast asja. Pöidlaküüntel on eriti tugevad konarused sees, need aga häirivad mind koledasti, sest olen naisterahvas ja katsu sa siis niimoodi ilusasti küüsi kasvatada ja lakkida.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lugedes Teie muret, oletan sellist haigust nagu psoriaasi küünevorm. Psoriaas ehk soomussammalpool on rahva seas päris hästi tuntud tõbi, mille korral tekivad kehale erineva suurusega punetavad ja ketendavad laigud. Haigus võib piirduda ka vaid näiteks küüntega, nii nagu oletan Teil olevat. Seda mõtet näib kinnitavat ka sarnase muutuse esinemine lähisugulasel. Soovitan nõu pidada nahaarstiga, kolleegi vastuvõtule ei ole satekirja vaja.
Head tervist soovides Madis Veskimägi