paksend pärasooles 22.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud paksend pärasooles, ei veritse, kombates on kõva, mitte nagu paistetus. Kas on tegemist vähiga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Pärasoole vähk on harva esinev haigus, sellest hoopis sagedamini esineb pärasoole veenilaiend. Siinkohal ei saa ma muud teha kui arvestada statistikaga. Tõbi mida kardate, esineb pea alati peale 50 eluaastat, seda soodustab varasem soole näsakasvaja ja perekondlik eelsoodumus. Kui on mure soovitan pöörduda täpsemateks uuringuteks siisiki arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides Madis Veskimägi