Kiire kaalu tõus 21.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane neiu. Viimase kahe kuuga olen ma kaalus juurde võtnud üle kuue kilo. Midagi oma söömisharjumustes ei ole muutnud ja trennis käin koguaeg ka regulaarselt...aga lihtsalt kilod tulevad juurde ja keha õmbermõõdud suurenevad.
Muid tervislike muutusi pole täheldanud.
Ei tea millest see tingitud on ja kuidas ma peaks edasise kaalusuurenemise ära hoidma? Või peaksin perearsti poole pöörduma oma murega?
Aitäh

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Noore daami kehakaalu suurenemisel võib olla palju põhjuseid, siinkohal loetlen vaid mõned: ainevahetushaigused, südame ja neeruhaigused, depressioonist tingitud liigsöömine, rasedus, muutused toitumises. jne jne. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule seisundi täpsustamiseks, kuna Teie mure on siiski tõsine.
Head tervist soovides Madis Veskimägi