suvi 12.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus selline: kas oskaksite anda nõu? Talvisel hooajal on mu tervis koguaeg korras olnud kui üks väike nohu vahepeal välja arvata. Olen tegelenud talispordiga aktiiveselt ja naha märjaks sõitnud. Olen talihooajal 4 korda nädalas jäähallis käinud (trennis) (seal oled ikka retuuside ja seelikuga, mitte mingite näit. karupükstega või kilepükstega). Minu ükski kohustus pole pidanud kannatama selle tõttu, et oleksin haige., Aga nüüd, suvel, kipub kurk haige olema ja hääl kare, kui ikka vähegi tuult saan. Tahaks rattaga sõita ja ujuda (kasvõi basseinis kui veekogude temepratuur ei sobi), aga valusa kurguga ikka ei julge ja ema ka ei soovita. Mida teha?

Krissu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Krissu
Arvan, et teie vaevuse aluseks võib olla üks alaäge neelu ja mandlipõletik. Soovitan pöörduda diagnoosi täpsustamiseks perearsti vastuvõtule, kes võib määrata raviks korraliku antibakteriaalse ravi kuuri.
Head tervist soovides Madis Veskimägi