Kätevärin tühja kõhuga jm. vanainimese hädad 08.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Ma olen 32-aastane naine, kolme lapse ema, kaalun 50 kg ja 165 cm pikk. Mul on selline häda, et vahel õhtul koju jõudes, kui lõunapausist on möödas juba mitmeid tunde, tunnen ma nõrkust ja mu käed värisevad. Söömise järel läheb üle. Sellist asja on olnud juba paar aastat. Ka häirivad mind aeg-ajalt ühe silmalau või mõne muu üksiku lihase tõmblused, mis tulevad tasakesi paariks päevaks ja lähevad ise üle. Aga terve viimase aasta jooksul ma ärkan hommikupoole ööd higiloigus üles, külmatunde peale. Keeran padjal teise poole, kohendan tekki ja magan edasi, hommikuks reeglina olen juba ära kuivanud. See ei sõltu toa palavusest, juhtub samahästi talvel kui ka suvel.
Nüüd on miskipärast igemed haiged juba paar nädalat ja hambapesu ajal veritsevad väheke.
Mingeid kroonilisi haigusi ma enda teada põdenud ei ole. Kevadel oli mul neeruvaagna- kuseteede põletik, millest tekkis reaktiivne artriit, mille sümptomid praeguseks juba taandunud on. 4 kuud olen võtnud Cipralexi, 2 aastat Logest'i. Äkki ma peaks mingitele analüüsidele minema? Oma mehele olen truu olnud aga tema kohta küll ei tea öelda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule. Võimalik, et tegemist on mõne alaägeda infektsiooniga ( neerud, kopsutuberkuloos) või kilpnäärme patoloogia. Võiamlik on ka häired vitamiinide ja mineraalainete ainevahetuses.
Tühja kõhuga kätevärin on sagedamini põhjustatud veresuhkrutaseme langusest, selle vastu aitab paar magusat suutäit.
Head tervist soovides Madis Veskimägi