vererõhk lapsel 02.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

7a poisil on vererõhk 98/30 ja meid saadeti kardioloogile. Millest võib selline vererõhk olla tingitud, arstile pääseme alles augustis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan taas kontrollida vererõhku ja seda mõlemal käel. Ilmselt on vererõhku mõõdetud automaataparaadiga ( tulemus 98/30), need seadmed pole kuigi töökindlad-usaldusväärsed. Ka ei pruugi mansett vastata poisi käsivarre läbimõõduga. Soovitan korrata arsti poolt vererõhumõõtmist nii istudes, lamades kui seistes. Teie lapsel mõõdetud alumine vererõhuväärtus 98/30 tundub olema veidi madalam, kui aga laps näib tervena ning jookseb ja mängib võrdselt teistega pole midagi tõsist karta.
Head tervist soovides Madis Veskimägi