ei tea mis viga 25.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Ma loodan et pöördun õige inimese juurde oma küsimusega, nimelt paar päeva tagasi hakkasin kurgus midagi imelikku tundma.Selline tunne on nagu midagi oleks ees aga alla neelata ei saa. Tuleb ülesse ka väheke maomahla ja sellega kaasneb väike valu. Ma ei tea kas te üldse oskate nii segase küsimuse põhjal midagi vastata , aga jube ebameeldiv tunne on........

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vaevused on omased mao-söögitoru tagasivooluhaigusele. Asjalugu on nimelt selles, et tavaliselt ei pääse toit ja maomahl maost söögitorusse, seda takistab mao ülemine lukuti. Kui see "lukk" mingil põhjusel ei pea ja annab tagasi siis mao happeline sisu kutsubki esilie krvetava-valuliku tunde rinnus-kurgus. Probleem on tänapäeval väga levinud. Soovitan esialgu pidada dieeti, hoiduda kõhu väga täissöömisest; süüa korraga vähem aga sagedamini, hoiduda väga praetud ja vürtsikatest toitudest. Abi on ka ravimitest nimega antatsiidid. Apteegis on mõnedki käsimüügiletist saadaval: almagel, Zantac kihisevad tabletid jt. Kui vaevus püsib pikemat aega on õige pöörduda perearsti vastuvõtule, kus siis täpsustatakse vaevuse olemus, mõeldakse ka teistele võimalustele ja koostatakse uuringute-raviplaan.
Head tervist soovides Madis Veskimägi