hingamine 04.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

olen tegelenud spordiga terve oma elu, kuid eelmise aasta kevadest alates on mind hakanud painama õhupuudus treeningutel ja sel suvel on see läinud isegi nii hulluks, et juba kergema sörkjooksu ajal tekib hapnikupuudus. olen käinud erinevatel uuringutel: allergia, koormusastma, kopsuröntgen, kilpnääre ja talvel isegi operatsioonil, kus mul lõigati nina, et õhk paremini läbi käiks. midagi leitud ei ole, kuid enesetunne läheb järjest halvemaks. ei oska enam ise kuhugi abi saamiseks pöörduda. äkki oskate aidata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Mõistan Teie muret, kuid Teie kirjas on puudu rida pisiasju millele patsient ei oska sageli tähelepanu pööratagi. Vanus, sugu, põhitöö, spordiala, kehakaal, perekondlikud haigused jne jne. Võmalik et Teie vaevuse tekkes on osa füsioloogilisel vananemisel, stressil, ärevus-meeleoluhäirel. Soovitan siiski pöörduda taas meditsiinisüsteemi "värava", perearsti vastuvõtule, kus saaksite koos arutades leida võimalike "niidiotsi" midamööda koos edasi minna, kellega konsulteerida ja mida uurida. Kui tõesti kõik on normis, siis see iseenesaest annab juba jõudu juurde. Võib-olla on abi ka psühholoogi konsultatsioonist, kui keha poole pealt on kõik hästi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi