Tuberkuloosi vaktsineerimine 29.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 9,5 kuise tüdruku ema. Lapsele tehti sünnitusmajas tuberkuloosi vastane süstimine. Tean, et see süstekoht peab minema mädanema ja sel juhul tekib immuunsus. Esimesel lapsel nii oligi.
Praegu on laps 9 kuine, kuid süstekoht ei ole siiani mädanema läinud. Kuid naha all on punn näha ja korralikult katsutav.
Küsimus: kas see tähendab, et laps ei ole korralikku immuunsust saanud? Või on see praegu mingi tüsistus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Oletan, et vaktsineerimisel sattus süstelahus liigsügavale naha alla, kus see kapseldus. Kardan, et niiviisi toimet pärisõieti ei avaldu. Soovitan ühendust võtta perearsti või tuberkuloosiarstiga ( saatekirja pole vaja)
Head tervist soovides Madis Veskimägi