Süstimine 29.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Süstin endale ravimit kõhu naha alla. Olen saanud erinevaid õpetusi, kuid täielik selgus puudub. Palun kirjutage, mis on vahet nahaaluse ja nahasisesel süstimisel. Kuidas neil vahet teha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Ei oska arvata, mis ravimit te endale kõhu naha alla süstite. Oletan , et selleks võib olla insuliin. Kui nii, siis meelespidamiseks, et kõhupiirkonda süstitakse üldjuhul lühitoimelist insuliini. Vastus teie küsimusele. Nahasisese süsti puhul viiakse süstlanõel paar millimetrit nahasisse ja manustatakse ravim. Naha pinnale tekib väike kubel, nn sidrunikoore fenomen. Seda kasutatakse näit kopsuproovil. Nahaaluse süsti korral viiakse nõel u 10 mm naha sisse ja manustatakse ravim ( näit insuliini süstimisel)
alati kui midagi ebvaselget, soovitan asja täpsustada ka oma raviarstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi