väikelapse kehakaal 28.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Millistesse piiridesse jääb normkaal ja pikkus 5 aastasel väikelapsel. Minu poeg saab suvel 5aastaseks ja mulle tundub, et oma rühmas on ta kõige lühem ja kõhnukesem, söögiisuga ei saa ka kiita. Muidu terve ja rõõmus laps. Murelik lapsevanem

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
5 a poisslapse ideaal kehakaal peaks olema 19,5 kg ( lubatud kõikumine +/- 4 kg) ja ideaal pikkus 112 cm ( kõikumine +/- 8 cm. Nagu näete on kõikumine päris suur. Võib ka juhtuda et rühma teised lapsed on lihtsalt suuremat kasvu ja Teie laps oma norm mõõtmetega tundubki pisem. Soovitan nõu pidada ka oma perearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi