Isheemiatõbi 28.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Lugesin Teie vastust ühele isheemiatõve põdevale patsiendile.Kuna ka minul on kord diagnoositud see haigus ei pööranud ma sellele erilist tähelepanu (ei uskunud olin siis 40.aastane).Nüüd alates 2003.a detsembrist tunnen närivaid valusid , hooti üsna tugevaid vasakul rindkeres.Valu kiirgub ka vasakusse käevarde (sisekülge), samuti õlga ja kaela. Hõhupuudus ja ei talu kuuma. 3.aastat on suvel väga raske olnud just palavusest tekkinud õhupuuduse pärast.Valuhoode ajal on selline tunne (algul), et süda taob nii et kohe hüppab "välja" Kui saan pikali lasta , siis umbes viie minuti pärast just kui jääks seisma. Hakkan haigutama ja tahakin kohe magada. Puhkepäevadel kodus olen ka seda teinud.Uni kestab 5-10minutit. Kuuma paistetavad jalad . Perearst tegi südamest elektrokardiograafia ja saatis edasi kardioloogi konsultatsioonile.Tehti koormustest .Vist ei olnud see eriti hea sest katestati ja pandi mind pikali ning lasti mingit rohtu keele alla. Ise ma koormustesti ajal halvasti ennast ei tundnudki. Tõsi pikali laste oli üpris tugev valu.See rohi , mis keele alla lasti võttis valu ära südamepiirkonnast aga tekkitas tugeva valu peas ja kõrvades kohina.Arsti jutust sai aru, et olen üsan viletsas seisus. Kirjutati raviks Cordarone ja Imtur.Olen jaanuarist alates s.o. tänasepäeva seisuga tarvitanud Cordarone iga päev 1 tablett 2 korda päevas.Imturit proovisin tarvitada 1 nädala aga see rohi tekkitas väga tugevad peavalud ja perearstiga konsulteerides enam seda ei võtnud. Kahjuks pole valudest ja halvast enesetundest lahti saanud. Kardioloog suunas mind ehhokardiograafia uuringutele. Seal selgus , et süda töötab normaalselt. Tõsi sellel päeval mingit valusid, õhupuudust ega südamepekslemist ei olnud. Ei saa enam aru mis tegelikult toimub. Mida teha edasi? Kas üldse minna enam tagasi kardioloogi jutule? Miks roht ei aita?Minu lootus oli, et ehhokardiograafiline uuring selgitab põhjuse milles on asi , aga nüüd tunnen end simulandina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
See on hea kui ehhokardiograafia uring näitas, et kõik on korras. Selle uuringuga saadakse infot südame klappide tööst ja vere liikumisest ning ka südamelihase kokkutõmbumisest. KoormusEKG annab pildi südamelihase verevarustusest koormuse ajal. Lugedes Teie vaevusi, mulle tundub, et siin on üksjagu ka vaevusi, mis on tingitud suurenenud ärevusest. Soovitan pöörduda uuesti südame arstile ja ka psühhiaatri vastuvõtule, niiviisi saaks leida kõige õigema raviskeemi Teie aitamiseks. Süda pole pelgalt pump vaid tundlik elund, mille töö häirete põhjuseks võib olla liigne stress, ärevus, kurvameelsus, ka kilpnäärme haigused.
Head tervist soovides Madis Veskimägi