Liiga kõhn 13.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Ei oska kuidagi oma probleemi konkreetsete teemade alla paigutada.
Olen 19.a tüdruk, pikkusega 175cm ja kaalun ~52-53kg. Ma olen liiga kõhn. Võibolla see ei paista välja mu mõõtudest, aga olen äärmiselt kondine. Häbenen ennast, kuna pidevalt kommenteeritakse, et kas sa ikka sööd midagi jne.. Söön küll, olen muidu hea isuga, ainult hommikul on tihti halb olla ja palju ei saa süüa. Tahaksin teada, millise arsti juurde peaksin pöörduma oma murega? Sooviksin kaalus juurde võtta, et normaalne välja näha. Kirja teel pole tihti lihtne anda soovitusi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere noor daam
Mõistan Teie muret. Teie eas on noor inimene väga tundlik kõige suhtes mis puudutab välimust ja tervist. Arvutasin Teie kehamassi indeksi ja sain tulemuseks 17,3. Normivahemik selllele näitajale peaks olema 19-25, seega on mure ka meditsiiniliselt täiesti arusaadav. Võib-olla on tegemist perekondliku eelsoodumusega, ainevahetushäire või ka psüühhikahäire valda kuuluva seisundiga nimega anorexia nervosa. Esmalt soovitan pöörduda nõu saamiseks perearsti vastuvõtule, sealt edasi aga vajadusel nõu pidada endokrinoloogi, günekoloogi ja psühhiaatriga. Palun ärge tundke valehäbi, arstid ongi ellukutsutud ikka selleks, et aidata.
Head tervist soovides Madis Veskimägi