maohaavand 30.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 18.aastane neiu.aasta tagasi avastati mul 12-sõrmiksoole haavand.see ei parane mul eriti ja arstid ei ole ka eriti abivalmis olnud.haavand tekkis stressi tagajärjel.mul oli ka buliimia.see aitas kõvasti kaasa.nüüd olen jälle mustas masenduses ja magu valutb rohkem kui kunagi varem.kas mul oleks vaja antidepressante et ravida minu stressi?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Õnneks on tänapäeval piisavalt ravimeid, mis vastavalt määratud võtmise
sagedusele ja teatud aja jooksul parandavad haavandi täielikult. Kahjuks
on olemas haavandit soodustavad tegurid: stress, ebaregulaarne toitumine
jne. Soovitan veel kord konsulteerida oma perearsti või
gastroenteroloogiga.

Lugupidamisega,
dr Eero Merilind
perearst