soolestik 15.02.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,kas see on normaalne et ma olen kaks karpi espumisani ära tarbinud aga kõht koriseb ikka üsna tihti ja valjusti,kui tihti (mitme aasta tagant) peaks või võiks vereproovi andma et tervist kontrollida

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast, miskipärast ei saanud kohe Teie küsimuse kohta teadet.
Kõhukorinal on kümneid erinevaid põhjuseid, nii talitlushäired kui orgaanilised haigused.
Esmalt ikka perearti külastus: vaevuse täpsustamine, läbivaatus, analüüsid: Täisveri, SR, CRV, põletikulise soolehaiguse autoantikehad, kalprotektiin roojas, FOB, piimasuhkru ja gluteeni talumatuse analüüsid jt uuringud. Siis saab mõtelda edasi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi