Kalprotektiin 12.02.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Küsiksin selle proovi kohta. Tehti mulle see siis roojast ning tulemused on järgmised:
Analüüs: kalprotektiin
Tulemus: 632
Referentsväärtus: <50
Mis see tähendama peaks? Kas minu näit oli 632 ning norm oleks 50?
Kui ma olen õieti aru saanud, siis see peaks ju olema väga suur näit, mis peaks näitama sooles põletiku. Olen pidevalt alakõhu valudega läinud arstil ning võeti ette see proov. Kui ma olen õieti aru saanud, siis arvestades seda näitu tuleb ette võtta koloskoopia uuring?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast, miskipärast ei saanud kohe Teie küsimuse kohta teadet.
Jah, välistada tuleb põletikuline soolehaigus. Analüüs on tõusnud normist 10 x. Sooleuuringul võetakse soolest ka proovitükikesed.
Koloskoopia uuringu võib määrata saatekirjaga perearst, eelnevalt tuleb teha soolepuhastus spets lahustega.
Perearsti poolt tehakse täiendavalt täisveri, SR, FOB, CRV, autoantikehad, põletikuliste soolehaigustega seotud IgA, IgG paneel, kaudne immunofluorestents ( Colon IgAG panel IIF).
Perearsti saatekirjaga peaks uringule saama kiirelt, seejärel saab teha ka e konsultatsiooni gastroenteroloogiga, see oleks kiireim võimalus. Teine võimalus on Teie suunamine gastroenteroloogi konsultatsiooniks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi