Muna ninas 11.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Alustan sellest, et mul väga väga halb harjumus nokkida nina.
Hiljuti hakkas paremast ninasõõrmest verd jooksma pidevalt, ilma et ma ise väga oleks põhjust andnud (veidi ikka)
Nüüd avastasin et samal pool ninasõõrmes on väike munakene, see on kõva ja asub välisseina küljes(seespool) . Kas ma peaksin muretsema? Hingamist ei sega, oteselt valus ei ole.
Tänan ette.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Muretseda ei ole vaja ! See ei vii kuhugi, vaid tekitab üha uusi probleeme. Kuid mõistlik käitumine on igati vajalik. Ninas ei tohiks munakesi olla. Perearsti külastus, teostatakse oluline uuring, anterioorne rinoskoopia, seejärel saab plaanida järgneva tegevuse. Kindlasti ei ole ninanokkimine hea. Sellega võib kaasneda pisitraumadest nina limaskesta paksenemine ja piirdunud sidekoestumine, nina verejooks, võib viia sõrmega pisikuid hingamisteedesse. Pealegi on see ebameeldiv ka teistele nii vaadata, kui saada ehk ka puudutuse ja mõne "kolli" külge.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi