Villid/punnid varbal 04.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes nädal tagasi hakkas varba vahelt sügelema. Ei mäleta, et siis oleksid villid/punnid olnud. Mõned päevad tagasi avastasin villid ja need sügelevad väga. Päka peal on punni taoline asi.
Natuke rohkem kui nädal tagasi (siis kui sügelust ei olnud) kasutasin nohu korral tiigrisalvi mõlemal jalal, aga ma ei usu eriti, et see sellest on. Olen ennegi kasutanud ja teisel jalal pole midagi.
Helistasin perearstikeskusesse ja sealt soovitati kasutada klotrimasool kreemi, et tegu võib jalaseenega olla.
Ma pole käinud viimase kuu jooksul avalikus kohas paljajalu (alati kasutan ka plätusid) ja kellegil teisel pereliikmel sümptomeid ei ole. Hetkel olen kreemi kasutanud ühe päeva.
Kas tegu võib siiski olla jalaseenega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teeksin vahelduvalt Fucicort ja Travogen salviga 7 p ravikuuri, need on retseptiravimid. Siis vaataks edasi. Aga arst peaks Teie varbaid ja nahka lähemalt uurima, ehk ta näeb ja avastab midagi, mis praegu ei selgu.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi