Aegajalt tekkiv verevalum varvaste peal 18.10.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Lisasin ka manusega pildi vasakust jalast. Viimase nelja kuu jooksul on tekkinud sellised verevalumid mõlema jalal.Eelnevalt olnud paremal jalal kaks korda ja nüüd vasaku jala varvaste peal. Kõndides annab tunda ja kaob paari päeva jooksul.Kas jalanõud võivad tekitada selliseid ilminguid?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, võib olla jalatsite survest. Ega ei ole olnud olukorda, kus peate käima nt kilomeetreid pehmel pinnasel või ka siserumis pehmetallaliste jaltsitega. Esmaabiks Lioton 1000 salv 3-4 x p. Kui probleem tekib uuesti, siis võiks pöörduda kohe ka perearsti vastuvõtule. Eksisteerib selline labajala luumurru tüüp, nimega marsimurd. St puudub trauma või löök, murd tekib just eelnimetatud olukorras.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi