Käevalu 11.10.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen paar aastat hädas olnud käevaluga. Valu põhjustab igasugune väiksem käeline tegevus. Valu algab parema käelaba pealt ja kiirgab kuni õlani. Valu tekkides läheb käelaba pealt paiste ja veresooned laienevad ning sõrmed muutuvad kangeks. Vahel harva "surevad" paremal käel ära esimesed kolm sõrme. Olen kandnud käel tugisidet. Veidi aitab see, kui käele ei osuta survet, nt magades pean kätt kehast eemal hoidma.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjeldus on omane randmekanali sündroomile. Seda saab täpsustada hoolsa läbivaatuse ja testidega, uuringgga elektroneuromüograafia. Välistada tuleks traumamuutused, reumatoidartriit, kilpnäärme alatalitlus jt seisundid. KA raseduse korral tekkiv veesisalduse tõus kehas võib anda sarnaseid vaevusi. Ravi esimeseks võtteks on valu ja põletikuravimi kuur, ortoos päevaks, öölahas, seejärel süsteravi ja ka operatsioon, randmekanal avatakse ja puhastatakse, vabastatakse surve närvile. Süsteravi kohta saab infot videost https://www.youtube.com/watch?v=mLyyZGbcxk4&list=ULr-qAMrY42NE&index=136
Ega muud, kui tuleb süsteemselt edasi liikuda ja leida parimad lahendused. Võiksite külastada oma perearsti Eestis, kui Soomes asjad ei edene.

Head tervist soovides,
Madis Veskimäi