Kurgukaarel punn 14.09.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Käesoleva aasta veebruaris eemaldati kurgumandlid. Nüüd augustikuu keskpaigas avastasin, et sellele kohale, kus enne mandel oli (kurgukaares) on tekkinud punn. Punn on pealt valge, kuid kui valge kiht eemaldada (nt hambaorgiga), tekib väike veritsev auk. Vahepeal punn nagu taanduks, kuid siis läheb jälle suuremaks. Tunnen seda keele tagaosaga ja on üsna häiriv. Käisin ka mind opereerinud arsti vastuvõtul, kes ütles, et mandliga see seotud ei ole.
Ehk oskate Teie öelda, millega võiks tegu olla? Kui ei, kust võiksin parimat infot saada - hambaarst, nahaarst?!

Tänud ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Rõõm lugeda, et põhianalüüsid korras. Kui esineb nähtav ja tõeline turse, siis see on omane allergiale, täpsemalt angioödeemile. Soovitan teha 5 päeva ravi medroli, 30 mgx1 ja kestinega, 20 mg x1. Hinnata tulemust. Need on retseptiravimid, loodan, et kolleeg perearst kirjutab ja hindab ravi tulemust.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi