Huuled turses 14.09.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline probleem, et üla - ja alahuul on paistes. Rohkem siiski ülahuul. Väljastpoolt pole midagi märagata. Samuti on aeg-ajalt suus veidi kipitav tunne. Arvasin, et see võib olla seotud mingi toiduga, kuid toitumisharjumusi pole ma muutnud ja vürtsikaid roogasid ei söö. Vahel hakkab paistetus juba taanduma, kuid siis suureneb jälle üleöö

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Rõõm lugeda, et põhianalüüsid korras. Kui esineb nähtav ja tõeline turse, siis see on omane allergiale, täpsemalt angioödeemile. Soovitan teha 5 päeva ravi medroli, 30 mgx1 ja kestinega, 20 mg x1. Hinnata tulemust. Need on retseptiravimid, loodan, et kolleeg perearst kirjutab ja hindab ravi tulemust.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi