Suu ümber oranž ring 02.09.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on probleem näonahaga, just suu ümbert - nahk selline oranž või kollakas... Probleem algas selle aasta maikuust, nüüdseks on see muidugi vähemaks jäänud, aga ring suu ümbert on ikka, aga hõredalt/õrna värvusega. Millest see võib tekkida? Ma ise arvan, et liigsest porgandi söömisest - olin neid iganädalaselt söönud, vahest ka igapäevaselt. Maikuust lõpetasin kohe ka porgandi tarvitamise ära, et äkki ongi liigsest porgandi söömisest oranž ring tekkinud... Sõrmed olid segi vahepeal täitsa oranži värvi. Kas tegemist võib-olla karotenoidide üleküllusest? Kaua võtab aega, et see värvus nahalt kaoks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et sellest. Kui puuduvad ohumärgid- silmavalgete kollakus, tume uriin, naha üldine kollakus, siis ei muretseks. Kirjutated, et vaevus tasapisi väheneb, usun, et veel mõned nädalad ja asi saab ise korda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi