Jalgade valu ja turse 30.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Jalad valutavad öösiti, valu on erinev, mõnikord valutavad põlved või sääred, või siis kihelevad altpoolt nagu oleksid sipelgapesas. Ei ole aru saanud, milline päevane tegevus on põhjuseks. Samuti on jalad paistes, mõlemad jalad luupekse kohalt, vasak jalg hakkab järjest rohkem paiste minema ka ülevalt poolt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjelduse alusel paistab olema mitu haigust. Liigesekulumine põletikuga, kerge südamepuudulikkus tursetega, võimalik, et ka ravimi, peamiselt amlodipiini kõrvaltoime. Kahtlus ka staasdermatiidile, sellele andsin pikema vastuse just eelmises kirjas.
Saan soovitada head koostööd oma arstidega. Vahest väikseses annuses diureetikum ehk veerohi. Öövalu saaks leevendada suurema paratsetamooli annusega, õhtuti võiks võtta isegi 2-3 tabletti korraga. Arcoxia võib suurendada veresoontehaiguse riski.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi