punnis kõht 03.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 20-aastane tütarlaps. Minul on selline probleem, et minu kõht on kogu aeg väga punnis. Ei ole vahet, kas ma söön 100 grammi toorsalatit või terve suure rasvase prae - kõht läheb kohe punni ühtemoodi. Juba 2 nädalat söön üsna vähe - veega puder, teraviljad, puuviljad jne, kuid ka see ei "tõmba" mu punnis kõhtu sissepoole. Olen 165cm ja 60kg, nii et paks ma just pole. Kõht ei valuta ja läbi käib ka korralikult. Millest see tingitud võib olla? Kas ma peaksin pöörduma mingi arsti polle ja kui siis millise? Tahaksin ülekõige, et mu inetult punnis kõht kaoks.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Soovitan siiski pöörduda arsti poole ning näidata talle oma kõhtu ning

rääkida oma murest. Momendil on raske otsustada, sest "punnis" kõht on

suhteline mõiste. Kui "punnis" kõhuga kaasneks iiveldus, kõrvetised või

muu ebamugavustunne ülakõhus võiks arvata, et tegemist on gastriidiga.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst