Kurgu mandlid 17.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Pikemat aega vaevavad mind pidevad kurgu mandlipõletikud alles aprillis sain ka antibiootikumi kuuri nüüd oli paar kuud vahet ja umbes kaks nädalat olen proovinud käsimüügi ravimitega asja leevendada. Kui taskulambiga kurku vaadata on punane ja mandlid tunduvad ikka väga suured ja väiksed täpid oleks nagu kurgu kaarel. Perearsti ma kätte ei sa kirjutasin ja helistasin keegi ei vasta. Mida ma teha saan äkki on jälle antibiootikumi kuuri vaja? Kas teine arst saab mulle kirjutada või peangi ootama ja kannatama ? Kasutanud olen decatyleni õli aga kaua ei saanud kasutada kuna ajas öökima siis ostsin taruvaiku ja saialille õli see on parem minu jaoks seda olen nüüd teisipäevast kasutanud.Olen ka kummeliteega kurku kuristanud vahepeal on parem aga õhtuti läheb nagu kurk kinni palaviku pole köha nohu pole ja reisimas ei oleks käinud.
Jään teie vastust ootama.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ägeda haigusega peab saama perearsti vastuvõtule samal päeval.
Kahtlustan kroonilist mandlipõletikku. Arst peab teid vahetult uurima, vajalikud on mitmed testid- täisveri, ASO tooter, CRV jt. Ilmselt suunab perearst Teid kurguarsti konsultatsiooniks, otsustamaks, kas võib vajalik olla mandlioperatsioon. Kui esineb aasta jooksul 3-4 ägedat kurguvaluperioodi 2 aastal järjest, siis see viitab kroonilisele mandlipõletikule.
Seniks nt trachitol imemistablett ja enne seda kuristamine 5% soolalahuga. Selleks võtta 1 tl keedusoola, lahustada 1 kl vees ja kuristada korralikult.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi