Nahaprobleemid nimetissõrmel 22.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, viimane pool aastat või kauemgi on nahaprobleemid parema käe nimetissõrmel. Seni arvasin, et läheb ise ära, aga olnud selle võrra kaua, et pigem mitte.

Nimetissõrme nukil on krobeline nahk, keskmise näpulüli välimisel küljel ning pealmisel osal on nahalõhed. Püsib sügelus, nahk on pingul ja kergelt punetab, tundub olema kergelt põletikuline (kõik piirdub keskmise näpulüliga). Kui hoida näpu ümber ööpäeva jagu plaastrit, on hiljem plaastrialune nahk valge ning eritab hõõrudes veidi kattu.

Natuke sarnast krobelist nahka ka vasaku käe nimetissõrme nukil, kuid palju vähem. Mujal kätel kaebuseid pole. Taustainfoks seda, et parema jala 2. ning 3. varba vahel on nahalõhe, mis viitab vist jalaseenele. Seda on olnud pikemalt, jäänud ravimata rohkem seetõttu, et "tuleb ja läheb".

Ilmselt on soovitus minna nahaarsti vastuvõtule? Aga kuivõrd järjekorrad pikad, siis kas on mõni soovitus ka käsimüügiravimitest? Mis oleks esmane diagnoos?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema kontaktdermatiidi kirjeldus, kuid on ka teisi sarnase avaldumisega haiguseid. Esmane käik oleks perearsti külastus, seisundi hindamine, uuringud ja ravi, vajadusel nahaarsti konsultatsioon. Kogenud apteeker leiab käsimüügist erinevaid salve, mis võivad anda head efekti. Nt Bepanthen Anti-Exem kreem või Sudocrem salv.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi